Diana Durdic a Tasha Arana, to jsou jména dvou cool slečen s geniálním nápadem. Jejich Sing Blackbird café/vintage shop je místem, kde seženete skvělé oblečení a zároveň si vychutnáte dobrou kávu, třeba i s neodolatelným zákuskem.

Celé otevření Sing Blackbird bylo velmi spontánní akcí. Diana a její obchodní partnerka byly už delší dobu ve své tehdejší práci nespokojené, a tak se rozhodly vybudovat si něco vlastního. Industriální inženýr jejich nápad pak přivedl k životu. Berlín byl ideálním hřištěm k vyzkoušení nových věcí, a tak se rozhodly následovat svou vintage vášeň a vytvořit podnik, který v Berlíně nikdy předtím neexistoval. „Měly jsme velké štěstí při výběru pravého místa pro Sing Blackbird. Časem se totiž ukázalo, že jde o velmi populární čtvrť jak pro Berlíňany, tak i pro turisty,“ vysvětluje Diana, jedna z majitelek café/vintage obchodu.

Foto: Facebook Sing Blackbird
Foto: Facebook Sing Blackbird

Tasha dříve pracovala jako designérka doplňků a Diana jednu dobu propadla pečení. Spojoval je zájem o vintage oblečení, které v Berlíně nebylo možné najít v takové kvalitě, jakou by ony chtěly Nezbývalo jim tedy nic jiného, než spojit své síly a vytvořit Sing Blackbird, podnik, který pod svou střechou ukrývá unikátní módní kousky i vůni čerstvě pražené kávy. Sing Blackbird je unikátní svým konceptem, kdy spojuje dva obchody do jednoho.

„My jsme nevynalezly nápad obchodu, kde se dá skvěle nakupovat a zároveň pít káva, ale my jsme ho přivedly k životu. Bylo pro nás důležité dostat vintage do dalšího levelu. Než jsme otevřely náš obchod, existovaly jen vintage obchody zahlcené hromadami oblečení, kterými se člověk musel přehrabovat, aby našel něco slušného. Chtěly jsme do tohoto světa přinést atmosféru butiku, skvělou vůni a vytříbené kousky oblečení.“

Foto: Facebook Sing Blackbird
Foto: Facebook Sing Blackbird

Jaká čeká Sing Blackbird budoucnost?

Majitelky café/vintage obchodu se snaží zachovat určitý balanc. „Nechceme se ztratit ve struktuře kapitalismu. Máme rády výzvy, a tak právě pracujeme na nápadu na druhý obchod,“ prohlašuje Diana. V posledních sedmi letech musely provést řadu změn, hledat nové nápady a koncepty, a to kvůli změnám v sousedství. Ne vždy bylo totiž všechno růžové. Zpočátku se v Sing Blackbird vařily veganské speciality, ale postupem času s tím musely přestat, a to kvůli několika lidem ze sousedství. „Museli jsme k tomu přistoupit jako k výzvě a snažit se najít způsob řešení.“

I tak se Dianě a Tashe podařilo vytvořit speciální místo s osobitou atmosférou, kde jsou vítání všichni otevřeně smýšlející lidé, kteří právě zde najdou široký a nadčasový výběr vintage oblečení.

Sing Blackbird najdete na adrese Sanderstraße 11, 120 47 Berlín (Neukölln).

Mrkni na: Jízdenky do Berlína

Free Europe teď i na Bloglovin

Najděte si nejlepší ubytování v Berlíně!


Booking.com

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *