Rok 2017 se ponese ve znamení velkolepých akcí. Nebudou chybět festivaly, honosné karnevaly, sportovní utkání i módní show. Prohlédněte si velký přehled akcí, ať víte, co vás v novém roce čeká.

Berlín: Berlinale

(9. – 19. 2. 2017)

Berlín
Všechny filmové osobnosti se sjedou do Berlína, tak proč ne i vy? Foto: Shutterstock.com

Chcete být u největší filmové akce roku? Vydejte se do Berlína, kde se pořádá mezinárodní filmový festival, který si v minulosti nenechaly ujít velké osobnosti hollywoodského filmového průmyslu, jakými jsou Nicole Kidman, Cate Blanchett, Ryan Reynolds nebo samotná Meryl Streep. Na festival Berlinale se každoročně sjede přes 20 000 lidí z filmové branže, a to rovnou ze 100 zemí světa, kteří se chtějí inspirovat prací svých kolegů. O tom, že se jedná o akci světového formátu svědčí i fakt, že se pravidelně prodá přes 300 000 vstupenek na více než 400 filmů.

Mrkni na: Jízdenky do Berlína

Najděte si nejlepší ubytování v Berlíně!


Booking.com

Nice: Karnevalové šílenství

(11. – 26. 2. 2017)

Karneval v Nice
Zúčastněte se průvodu gigantických figur. Foto: OTC NICE, AISSOCK

Francouzská riviéra pravidelně hostí jednu z největších karnevalových oslav na světě. Za ohromující květinovou výzdobou přijíždí miliony návštěvníků, mezi kterými byste neměli chybět ani vy. Půjde o party ve velkém stylu! Více než 1000 hudebníků a tanečníků vás dostane do rytmu, a to jak ve dne, tak i v noci. To by nebyl karneval, kdyby během akce chyběla květinová bitva na Promenade des Anglais, kde tematicky oblečené slečny házejí na diváky až 100 000 čerstvě natrhaných mimóz, gerber, lilií a dalších květin. Vrcholem festivalu je průvod, který vede 16 honosně ozdobených plováků a jiných gigantických figur. Letos nad karnevalem bude držet ochrannou ruku král energie, v jehož tématice se celá akce ponese.

Mrkni na: Jízdenky do Nice

Najděte si nejlepší ubytování v Nice!


Booking.com

Milán: Týden módy

(22. – 28. 2. 2016)

Galleria Vittorio Emanuele
Co se bude v roce 2017 nosit? Foto: Dollarphotoclub.com

Módní návrháři a značky, které ve fashion světě něco znamenají, během jednoho týdne představí své nejnovější kolekce a odhalí, co se následující sezónu bude nosit. Právě na tomto místě se rozhoduje o tom, co bude „in“ a co bude „out“. Nejnovější móda se ale nepředvádí jen na molech módních show, ale také v ulicích, kde vám místní Italky předvedou svůj styl. Všechny místní slečny, obzvláště v dny konání akce, dají na svůj zevnějšek, a tak vyrazte i vy do módní mekky třeba rovnou i na nákupy.

Mrkni na: Jízdenky do Milána

Najděte si nejlepší ubytování v Miláně!


Booking.com

Vídeň: Operní bál ve Vídeňské státní opeře

(23. 2. 2017)

Vídeň
Když tančit, tak jedině ve Vídeňské státní opeře. Foto: Shutterstock.com

Přes noc se hlediště Vídeňské státní opery promění v jeden velký taneční sál, kam míří dámy v dlouhých róbách a pánové v nažehlených košilích s motýlky. První oficiální bál ve Vídeňské státní opeře se konal už v roce 1935 a tradičně jej zahajuje polonéza, ve které se předvede až 186 tanečních párů. A i na vás přijde řada, po oficiálním zahájení jsou vyzvání všichni hosté, aby předvedli, jak dobře zvládají vídeňský valčík.

Mrkni na: Jízdenky do Vídně

Najděte si nejlepší ubytování ve Vídni!Booking.com

Kolín nad Rýnem : Karneval

(23. 2. – 1. 3. 2017)

Kölner Karneval
Karneval v Kolíně nad Rýnem trvá několik dní. Foto: Tourismus Nordrhein Westfalen eV/Franke Oliver

Kolínský karneval s sebou přináší hned několik skvělých akcí. Zahájení se koná 23. 2. 2017, kdy se uskuteční Karnevalový den žen, jehož součástí je i průvod, který se vydá směrem na Alter Market, kde přesně v 11:11 hod. vypukne bujaré veselí i kostýmové party. Víkend (24. – 26. 2. 2017) se ponese ve znamení večírků, které začínají už ráno. Oblékněte masku komiksového hrdiny a vydejte se bavit do centra Kolína. Během Růžového pondělí (27. 2. 2017) budou vzduchem létat sladkosti. Zúčastněte se s dětmi průvodu a nějakou tu dobrotu si chytněte. Popeleční středou (1. 3. 2017) karneval končí. Než však Kolín opustíte, je nezbytné ochutnat pokrmy z ryb, které dominují tradiční kolínské kuchyni.

Mrkni na: Jízdenky do Kolína nad Rýnem

Najděte si nejlepší ubytování v Kolíně nad Rýnem!


Booking.com

Amsterdam: Králův den

(27. 4. 2017)

Amsterdam
Do Amsterdamu jedině v oranžové barvě. Foto: Jan Mottl

Záplava oranžové barvy vás přepadne na největších a zaručeně nejzářivějších nizozemských oslavách. Festival se každoročně pořádá na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po 123 letech. Každý člověk průměrně v tento den utratí 26 euro při nákupu oranžového oblečení či suvenýrů. Oslavy ročně přilákají skoro milion návštěvníků. V ulicích a parcích se můžete dát do tance při poslechu živé hudby i DJ’s. Neseďte doma a jeďte do Amsterdamu nasát atmosféru třeba projížďkou na jedné z tisíce pestře zdobených lodí, brouzdajících napříč amsterdamskými kanály. Holanďané mají lásku k obchodu v krvi, a tak tento den pořádají trhy, na kterých mohou směnit se svými sousedy a návštěvníky všechny zbytečné věci.

Mrkni na: Jízdenky do Amsterdamu

Najděte si nejlepší ubytování v Amsterdamu


Booking.com

Paříž: Tour de France

(1. – 23. 7. 2017)

Paříž
Kdo vyhraje nejlákavější cyklistický závod? Foto: Shutterstock.com

Několikastupňový cyklistický závod s celkovou vzdáleností 3 519 km se koná ve Francii, ale občas se odchýlí i do přilehlých končin a letos se startuje z Düsseldorfu. Na pařížském bulváru Avenue des Champs-Élysées můžete nejen skvěle nakupovat, ale také v dny konání Tour de France sledovat, jak protrhnou cílovou pásku nejrychlejší jezdci, kteří během závodu šlápnou do pedálů až 486 000krát.

Mrkni na: Jízdenky do Paříže

Najděte si nejlepší ubytování v Paříži!


Booking.com

Budapešť: Sziget

(9. – 16. 8. 2016)

Budapešť
Budapešť hostí jeden z nejlepších hudebních festivalů na světě. Foto: Sandor Csudai/www.facebook.com/csudaisandor

Událostí světového formátů je letní hudební festival Sziget, během kterého vás čeká 7 dní a nocí skvělého hudebního opojení. Ostrov Óbudai-Sziget na Dunaji se promění v pódium, kde v minulosti zazářilo hvězdné obsazení hudebních velikánů, mezi kterými se objevila i samotná Rihanna. Sziget bude i letos bojovat o své prvenství na žebříčku nejlepších hudebních festivalů v Evropě a vy mu v tom společně s dalšími 400 000 návštěvníky z 95 zemí světa můžete pomoct.

Mrkni na: Jízdenky do Budapešti

Najděte si nejlepší ubytování v Budapešti!


Booking.com

Mnichov: Oktoberfest

(16. 9. – 3. 10. 2017)

pivo
Největší pivní slavnosti začaly už v roce 1810, a to na Tereziánské louce v Mnichově. Foto: Dollarphotoclub

Na největší pivní festival na světě každý rok zamíří až 6 milionů příznivců chmelového nápoje, bavorské kuchyně a lidové zábavy. Tradiční bavorské pivovary vám otevřou své dveře a nabídnou hned několik druhů německého „zlata“. Na Oktoberfestu se každoročně prolomí nějaký ten rekord, ať už je to v návštěvnosti, v litrech vypitého piva, kterého bylo třeba v roce 2011 spotřebováno neuvěřitelných 7,5 milionů litrů, nebo třeba v počtu unesených sklenic. Toto prvenství si dodnes drží číšník Oliver Struempfl, který dokázal na Oktoberfestu najednou unést rekordních 27 sklenic piva. Přijďte se i vy podívat na místo, kde teče pivo proudem.

Mrkni na: Jízdenky do Mnichova

Vyberte si nejlepší ubytování v Mnichově!


Booking.com

Drážďany: Vánoční trhy

(listopad a prosinec 2017)

Striezelmarkt Dresden
Drážďany hostí jedny z nejstarších adventních trhů v Evropě. Foto: Dresden: Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH – Sylvio Dittrich

Jedněmi z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě jsou ty drážďanské, které se chlubí bohatou tradicí. První vánoční veselí se zde slavilo už v roce 1434. Pojeďte i vy ochutnat tradiční štolu nebo pletenec a užijte si typicky saské Vánoce v srdci barokního města. Výběr míst, kde si můžete vychutnat vánoční punč, je hned několik. Mezi velkolepé adventní trhy patří Striezelmarkt na náměstí Altmarkt a vydat se můžete i na adventní trhy u slavného kostela Frauenkirche nebo na Neumarkt.

Mrkni na: Jízdenky do Drážďan

Najděte si nejlepší ubytování v Drážďanech!


Booking.com

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *