Vyjíždím do Drážďan a vy můžete se mnou! Další ze série meetupů se koná už tento listopad. Připojte se ke mně a poznejte krásy Drážďan, ozvláštněte si víkend nákupy a ochutnejte zmrzlinu vytvořenou pomocí kapalného dusíku.

Jedna z prvních zastávek během návštěvy Drážďan bude ve Zwingeru, barokním komplexu s velkolepými zahradami a fontánami. Zwinger se stal místem bujarých slavností a centrem dvorského života a my můžeme společně odhalit, proč tomu tak bylo.

Dalším položkou na seznamu „must see“ je budova Semperovy opery, kterou pečlivě střeží Dionýsos a Ariadna se svým čtyřspřežím.

Obě tyto památky jsou úchvatné, nicméně pravou pýchou Drážďan je kostel zvaný Frauenkirche, který byl během druhé světové války zničen, ale jen díky dobré vůli tamějších lidí byl navrácen do původního stavu.

Po návštěvě historických památek v Altstadtu je čas vydat se obhlédnout novější drážďanské skvosty. Na opačné straně řeky Labe leží místo zvané Kunsthofpassage. Domy v této pasáži mají fasády zdobené různým potrubím a okapy, které se za deště mění v hudební nástroje. Kolem těchto domů se nachází i útulné kavárny a zapadlé obchůdky s netradiční módou, kam můžeme nahlédnout.

Dámy by mi jistě neodpustily, kdybychom se alespoň na chvilku nepodívaly do Primarku, ráje všech shopaholiků.

Drážďany mají úchvatné památky, které ostatně všechny spatříme, ale highlightem tohoto výletu bude N2ice, zmrzlina vytvořená pomocí kapalného dusíku, která se postará o závěrečnou tečku našeho výletu.

Kdy vyrážíme?

Budeme cestovat autobusy Eurolines (u kterých mimochodem stále probíhá akce 1+1 jízdenka zdarma) a na cestu se vydáme 5. listopadu v 9:00 hod. z nádraží Florenc a do Drážďan dorazíme před 11:00 hod.
Zpáteční spoj do Prahy vyráží v 17:30 hod. a do naší metropole přicestujeme zhruba v 19:30 hod.
Pokud se chcete meetupu zúčastnit, nezapomeňte se registrovat…

Registrace

… a koupit si jízdenka na cestu! 

Mrkni na: Jízdenky do Drážďan

Máte nějaké otázky ohledně meetupů? Možná najdete své odpovědi právě na tomto odkazu.

Jestliže vám tento termín nevyhovuje, nezoufejte. Podobných akcí připravuji hodně a společně se podíváme do mnoha evropských měst.

Jeden komentář

  1. Profilový obrázek
    Ivana Vojáčková

    Milá Kristýnko,
    výlet do Drážďan byl vydařený. I přes podzimní chladné počasí jsem si výlet užila. Děkuji za milou společnost a výklad. Jsem opět o něco vzdělanější. Budu se těšit na Váš další meetup. I.Vojáčková

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *