Vídeň je rozhodně jedním z nekrásnějších evropských měst. Aby také ne, když ho za své sídlo zvolil jeden z nejurozenějších rodů. Samotní Habsburkové do Vídně jezdili hodovat, slavit, ale také umírat. Vytvořme si vlastní cestovatelskou skupinu, něco zažijme a společně poznejme zákoutí této rakouské metropole. Chybí vám po létu finance? Nevěšte hlavu. Vím, jak si výlet do Vídně užít i s téměř prázdnými kapsami!

Na cestu do Vídně se vydáme 9. září v 8:00 hod. z nádraží Florenc. Na autobus do Prahy naskočíme v neděli 11. září ve 13:00 hod. Mějte na paměti, že meet up není klasický zájezd. Ráda s vámi prozkoumávám nová místa a budu stejně jako vy bloudit městem jako správný turista. Ubytování si každý zajistí sám, ale kdybyste si nevěděli rady, napište mi a společnými silami něco najdeme.

Jaký bude program?

Vydáme se k zámku Schönbrunn, který je v zajetí stromů a květin. Se zámkem se pojí podivuhodná historie plná nečekaných zvratů, bojů a opětovného budování. A my poznáme hned několik z nich, jako například zámeckou zahradu s kouzelnou fontánou, labyrint nebo kavárnu Gloriette.

Podíváme se i do Belvederu, který je pokladnicí uměleckých děl slavných světových malířů a umělců. Ohromí vás největší sbírka obrazů Gustava Klimta, palácové místnosti, kde žil slavný vojevůdce princ Evžen Savojský i symetrické zahrady v barokním stylu.

Katedrála sv. Štěpána je srdcem Vídně už nějaké to století a měla zastínit Svatovítskou katedrálu v Praze. O tom, zda se to Rudolfovi IV., který se rozhodl z chrámu sv. Štěpána vybudovat náboženské centrum rakouské říše, podařilo, se budete muset přesvědčit na vlastní oči.

Kam dál? Co třeba k honosné rezidenci zvané Hofburg, která sloužila hlavně jako zimní sídlo početného rodu Habsburků. Hofburg je dnes přístupný veřejnosti, a tak můžeme nahlédnout do muzea Sisi, kde spatříte nejen předměty, které císařovna denně užívala, ale také podobizny císařovny, které zachycují její posedlost po štíhlosti a kráse.

Zajdeme se podívat i na Naschmarkt, kde až 400 obchodníků nabízí každou sobotu od 6:30 do 18:00 hod. své zboží. A domů se nevydáme, dokud neochutnáme pravý sacher dort.

Podíváme se i do muzeí, kde se za vstup neplatí, připojíme se na Wi-FI zdarma, abychom mohli své zážitky sdílet s ostatními a na večeři se vydáme do oblíbené restaurace všech cestovatelů.

Registrace Mrkni na: Jízdenky do Vídně

Najděte si nejlepší ubytování ve Vídni!Booking.com

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *